POZVÁNKA NA SEMINÁŘ – 7. 9. 2020

By | Nezařazené

 

POZVÁNKA NA SEMINÁŘ

Spravedlnost a vymahatelnost práva: Žijeme v právním státě?“

Vážení přátelé,

dovolujeme si Vás srdečně pozvat na přelomový odborný seminář, který se bude zabývat problematikou aktuálního stavu v oblasti justice, zejména s ohledem na systémové nastavení vymahatelnosti práva a přístupu občanů a firem ke spravedlnosti.

Rezervujte si, prosím, svůj čas na níže uvedený termín. Podrobný program (včetně seznamu přednášejících) bude předložen v druhé polovině srpna 2020.

Seminář pořádá poslanec Jiří Kobza ve spolupráci s Institutem Aleny Vitáskové z. s. (IAV), Ochrana lidských práv a svobod.

Kdy: pondělí 7. září 2020 od 11 do 16 hodin

Kde: Poslanecká sněmovna, sál J 205, Sněmovní 1, Praha 1

Registrace účastníků: 10:30 – 11:00

 Svou účast, prosím, co nejdříve potvrďte na e-mail:  dolezalt@psp.cz

Při vstupu do sněmovny budete požádáni o předložení občanského průkazu.

Na setkání s Vámi se těší

Mgr. Jiří Kobza, místopředseda Zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky

Ing. Alena Vitásková, předsedkyně Institutu Aleny Vitáskové z. s.

POZVÁNKA Seminář 7.9.2020

 

Beseda v Praze 16. 6. 2020 – vymahatelnost práva a spravedlnosti

By | Nezařazené

Dne 16. 6. 2020 se uskutečnila beseda Institutu Aleny Vitáskové a Spolku Šance na návrat na téma: Vymahatelnost práva a spravedlnosti.

Alena Vitásková – předsedkyně IAV a Petr Urban – ředitel Spolku Šance na návrat podepsali Memorandum o spolupráci. Část besedy byla mimo jiné zaznamenána i medií, viz níže:

http://www.halonoviny.cz/articles/view/53882171

 

 

„KLEKNEME NA NĚ“ – ´NDrangheta

By | Nezařazené

 • „Klekneme na ně“
 • Šikanózní zajišťovací příkazy
 • Předem připravené likvidace daňových subjektů
 • Dej úplatek, nebo DPH nikdy neuvidíš        
 • Znovu se veřejnost dovídá o praktikách státní správy, která z doposud nezjištěných důvodů ničí podnikatelé v různých oblastech podnikání. Generální finanční ředitelství, správci daní, finanční úřady, celní správa, PČR a k tomu posedlí státní zástupci. U zvlášť vybraných subjektů, nebo lépe řečeno osob zasáhne i BIS, NCOZ a další státní instituce oprávněné kontrolovat, vydávat restrikce, bezdůvodně obestavovat majetky, bankovní účty, nebo bankovní účty z neznámých důvodů rušit a tím ohrozit podnikání, nebo danému subjektu podnikání úplně znemožnit.

   

  Šikanu ze strany státu zažilo v uplynulých létech i v současnosti mnoho podnikatelů, živnostníků, občanů a jejich rodin. Čím se provinili, že zazněl příkaz: „Klekneme na ně!“ Každopádně se nejedná o běžné kontrolní mechanizmy, které jsou potřebné.

  Je to státní správa, kdo ve skutečnosti řídí tyto příkazy proti vlastnímu podnikatelskému spektru, vlastním občanům? Nebo v našem státě operuje přímo ´NDrangheta – nejobávanější italská mafie, která se takto zbavuje konkurence? Anebo se jedná o praktiky této mafie v rukou všemohoucí státní správy?

  Pak je náš stát horší, než v celém světě obávaná italská mafie ˇNDrangheta, protože ta svým lidem neubližuje, ta je chrání.

   

  Institut Aleny Vitáskové z.s. (IAV) dostává řadu informací ze strany nejen občanů poškozených státem, ale v poslední době je to řada firem, která byla úmyslně státem likvidována, poškozena. U soudu již své spory vyhráli, nebo zdlouhavě vyhrávají. Nyní se někteří (pokud jim zbyly peníze a síla) soudí o náhradu škody, kterou jim stát způsobil. Nezřídka se totiž stává, že když nevyšly „zajišťovací příkazy“, tak „tě budeme stíhat trestně.“

  Jak taková informace od podnikatelů, kteří jsou státem likvidováni za pomocí mafiánských metod, vypadá:

  „…..Z důvodu tlaku na naši společnost, ze strany správce daně FÚ Olomouc, PČR, posedlého státního zastupitelství VSZ Olomouc a nakonec insolvenční mafie, kdysi pohledávku na nás od ……banky koupí starý důchodce Ing. V.P. (s bohatou tr. minulostí) a to přes nastrčenou firmu W. spol. s.r.o., kterou nedávno ještě vlastnil C.L. P. z italské mafiánské organizace ´NDrangheta…..“,

  Velmi krátký úryvek z mnoha příběhů podnikatelů, likvidovaných státem za pomocí mafiánských metod má obdobný scénář. To, že se v některých objevují přímo osoby spojené s mafií a s možným napojením na stát, nelze vyloučit. Průběh akce „Klekneme na ně“, jen mafiánské metody potvrzuje.

  Šikanózních zajišťovacích příkazů, které podnikatelům, jejich rodinám, blízkým, firmám, zaměstnancům, spolupracovníkům během několika minut zničí celý život, je řada a mnoho firem se na IAV již obrátilo.

  Nedůvodným zajišťovacím příkazem, „Klekneme na ně“ byly zničeny výsledky mnohaleté tvrdé práce při budování firmy (mnohdy i s více než třicetiletou tradicí). Byly zničeny osobní životy, rodiny, vše a to ve velké míře poctivě pracujícím lidem. Tito lidé jsou odhodláni se bránit. Ztratili vše, ale neztratili odhodlání bojovat za vymahatelnost práva a spravedlnosti.

  Žádáme ministryni spravedlnosti Marii Benešovou, aby se situací ve státě vážně zabývala a naše podněty řádně šetřila a sjednávala nápravu. Doposud je v těchto záležitostech nečinná. Pokud ministryně financí Alena Schillerová podporuje praktiky ´NDragneta a akci „Klekneme na ně“ plně podpořila, je to již věcí Andreje Babiše, jakou roli vláda vlastně plní a komu ku prospěchu.

   

   

Páteř zločineckého syndikátu pod vedením NSZ Pavla Zemana

By | Nezařazené

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Páteří zločineckého syndikátu jsou vybraní státní zástupci
 • Uzurpovaná „moc“ státních zástupců se stala ohrožením demokracie
 • Největší počet vězňů na počet obyvatel v EU je v České republice
 • Jsme stát zločinců, nebo jsou naší občané obětí zločineckého syndikátu státních zástupců

čtěte:

Páteř zločineckého syndikátu pod vedením NSZ Pavla Zemana

Několikerý metr ministra Havlíčka – růst cen energií až trojnásobně

By | Nezařazené

ZÁVRATNÝ RŮST CEN ENERGIÍ – ENERGIE LUXUS JEN PRO BOHATÉ?

Několikerý metr ministra Havlíčka – růst cen energií až trojnásobně

 • Kdo ve skutečnosti ovládá členy Rady ERÚ?
 • Diktát ministru Havlíčkovi ze strany ERÚ, nebo jen požadavek?
 • Skutečně si vybral Krejcara Andrej Babiš v Sokolovně? (Pak lze chápat, že je „chráněný“).

Několikerý metr ministra Havlíčka

PANDEMIE – PRO NĚKOHO „TREST SMRTI“

By | Nezařazené

Ve výkonu trestu je v české republice něco přes 20 000 vězňů. Odpykávají si své tresty za různé zločiny. Někteří z nich však byli souzeni ve vykonstruovaných kauzách, kdy došlo k manipulaci s důkazy a to ze strany státních zástupců a „vyhořelý soudce“ to přešel bez povšimnutí. Vymahatelnost práva a spravedlnosti jsou tou necitlivější oblastí v lidské společnosti.  O to důležitější je ve veřejném zájmu neponechat průchod bezpráví. Manifest IAV – občanů poškozených státem se snaží upozorňovat politiky a žádat o nápravu. Neméně důležitou oblastí je návrat občanů z výkonu trestu a jejich zařazení do společnosti. V této oblasti spolupracujeme se spolkem „Šance na návrat“.

Velká část vězňů jsou lidé, kteří si odpykávají svůj trest a po návratu se zařadí do běžného života. Jsou to lidé, kteří nebyli odsouzeni k trestu smrti, který mnohým v souvislosti s pandemií může hrozit, pokud by tato infekce vypukla v těchto prostorách. Pochopitelně jsou ve věznicích „lidské bestie“, brutální vrazi, kteří se ani napravit nechtějí.

Informace, co IAV podnikl naleznete níže:

Pandemie – Pro někoho trest smrti

prezident 6. 4. 2020

Návrh na využití možnosti státních zástupců – verze 1

sdělení pro IAV – GŘ Vězeňské služby

 

 

QUO VADIS, ODS?

By | Nezařazené

„BERANIDLO ODS – PAVEL NOVOTNÝ?“

Institut Aleny Vitáskové z. s. (IAV) podal podnět na pozastavení, případně rozpuštění činnosti Občanské demokratické strany (ODS)

 • Nebezpečný směr Občanské demokratické strany?
 • Proč ODS podporuje nedemokratické názory některých svých členů (např. komunálního politika Pavla Novotného)?
 • Co sleduje opakovaným vybízením „zabití, šibenicí“ politických oponentů, občanů, ústavních činitelů?
 • Chce ODS ve volbách strhnout na svoji stranu extremistické voliče?
 • Jaké cíle chce s extremisty dosáhnout?
 • Pozastavit nebo zrušit činnost ODS? Ať rozhodnou soudy!

 

QUO VADIS, ODS