Beseda a autogramiáda ke knihám Solární baroni – Dům knihy Ostrava – 13. 11. 2017

By 14.11.2017Nezařazené

Úžasný zážitek, plný vzájemných empatií. Alespoň z mé strany jsem to takto cítila. Neskutečná podpora zúčastněných (bylo přes 80 přátel nejen knihy) vyvrcholila po besedě autogramiádou. Drobné dárečky, které jsem pro přítomné měla, byly přijímány s radostí.

Hřejivá slova podpory při podání rukou, potlesk a další projevy sympatií jsou tím, co mě nutí pracovat pro tento skvělý národ. Dodali jste mi tolik síly, že jsem jako znovuzrozena. Příjem z mé literární činnosti plně věnuji na Institut Aleny Vitáskové, který se zabývá ohranou a podporou lidských práv a svobod.

Potkala jsem se s přáteli, spolužáky, sousedy, ale i zcela cizími lidmi. Byla jsem potěšena, když jsem uviděla pana Lumíra z Hrabové, či Soňu. Udělaly mi radost dvě starší dámy, které sdělily: „Víte, obyčejní lidé jsou bezvadní a potřebují Vás.“ Ohlas obou knih Solárních baronů mě překvapil, stejně jako přání: „Prosím, nenechte zemřít Kamilu“.

Co říct závěrem? Děkuji vedení Domu knihy v Ostravě za tuto skvělou besedu, děkuji moderátorce, která byla naprosto skvěle připravena a chvílemi mě dostávala do rozpaků otázkami na tělo. Děkuji skvělému publiku za hřejivou atmosféru, kterou jste dokázali vytvořit.

S úctou Vaše Alena Vitásková

Ostrava dne 14. 11. 2017