Béďa, povolání syn

NOVINKA – v prodeji od října 2021

Kniha bude k dostání na pultech prodejců a nově i na našem e-shopu.

Krvavé slunce pod gilotinou

Kniha „Krvavé slunce pod gilotinou“ je dokumentární román, popisující prorůstání nevolených struktur a zájmových skupin do politiky, státní správy, policie i justice. Nevymahatelnost práva a spravedlnosti se stalo běžnou praktikou. Ti, co nepatří do „party“, musí počítat se vším.

Hluboké znalosti okolností kolem solárního byznysu, které autorka načerpala coby předsedkyně Energetického regulačního úřadu, osobní zkušenosti a pocity, které prožívala, jsou ztvárněny ve střípcích skutečných událostí. Pro plasticitu celého „solárního zločinu“ jsou v knize uvedeny další nezávislé pohledy a osobní zkušenosti, a to ze strany policisty, dále spolumajitele patentu pro solární aplikace a firmy, která solární elektrárny stavěla. Všichni se dostali na dosah Krvavého slunce a rovněž pocítili „ocelový chlad gilotiny“.

V jednotlivých kapitolách, nazvaných Mafiánov 1. až 49., se setkáte se skutečnými aktéry a potvrdíte si možná to, co jste v jiných sférách zažili sami. Mafie je již slabý výraz pro to, co si můžete z jednotlivých kapitol sestavit. Nejvýstižnější výraz je totiž ZLOČINECKÝ SYNDIKÁT.

Žánr: dokumentární román
Vydáno: 2019, Olympia
1. vydání originálu: 2019
Počet stran: 240
Vazba knihy: vázaná
ISBN: 978-80-7376-581-1

Solární baroni III. – Vrazi v taláru

Děj knihy se odráží od reálných základů, kdy trestní stíhání, soudy a vězení mnohdy nevinných lidí se snaží zakrýt skutečné zločiny. Tunelování veřejných financí, zlodějny, vraždy jsou hlavní životní náplní gaunerů, kteří se snaží ovládat stát. Všichni ti, kteří se jim postavili do cesty, museli být odklizeni. Jedna z moderních metod likvidace nevinných lidí stojících v cestě mafií jsou vrazi v taláru.

Pokud některá z postav příběhu Vám bude někoho připomínat, nápadně se podobat lidem, kteří nám ztrpčují život, tak se určitě nepletete, přestože se jedná o román. Podoba osob je náhodná, ale možná. Vaší fantazií se meze nekladou, a pokud máte stejnou či obdobnou zkušenost, tak vězte, že to není náhoda.

Žánr: román, naturalismus, humor
Vydáno: 2018, Olympia
1. vydání originálu: 2018
Počet stran: 206
Vazba knihy: vázaná
ISBN: 978-80-7376-507-1

Solární baroni II. – Příprava mé vraždy

Kniha Solární baroni – Příprava mé vraždy  je volným pokračováním Organizovaného zločinu, který musí být překrýt ještě větším zločinem, aby skuteční aktéři nebyli potrestáni a naopak mohli pokračovat v tunelování veřejných financí. Tato část trilogie popisuje způsoby likvidace nepohodlných osob, které se novodobé mafii připletou do cesty. Kamila se nejen připletla, ale začala s ní bojovat v nerovném boji. Jak takový boj vypadá, najdete v příběhu plný zvratů a humoru. Hlavní představitelka knihy pozvedla pomyslný prapor boje proti tunelářům, mafii, která mafií vlastně ani není. Je to jakési seskupení politicko – lobbistických chudáků, kteří nemají k vraždě daleko, Zrcadlo společnosti, ve které lidský život nic neznamená. Příběh Kamily a její vraždy je plný napětí a nečekaných zápletek. Je ze života, ale nehledejte podobu osob. Mějte jen na mysli, že o našich činech se ví toho víc, než si jen dokážeme představit. Je to román a každý život, i ten Váš, je námět na román. Celý děj je protkán humorem, který k životu určitě patří a který je autorce vlastní.

Žánr: román, naturalismus, humor
Vydáno: 2017, Olympia
1. vydání originálu: 2017
Počet stran: 200
Vazba knihy: vázaná
ISBN: 978-80-7376-479-1

Solární baroni – Organizovaný zločin

Zapomeňte na černé barony! teď je tu světlo! Alena Vitásková ve své knize Solární baroni – Organizovaný zločin přichází s humorným příběhem s reálným základem ve světě byznysu a politiky. Dozvíte se, jak nenápadně vytunelovat státní pokladnu a vytřískat z toho „prospěšný projekt“, jak se dělá dnes populární lobbing, jak se z jedněch mohou stát „Solární boháči“, zatímco z druhých „Solární chudáci“. A konečně se dozvíte, jakou cenu má slunce pro vás a pro ty druhé. Nehledejte zde jména z obrazovek televizorů, podobnost je čistě náhodná, i když fantazii se meze nekladou. Především se zasmějte a pobavte, ale zamyslete nad tím, jak moc je román podobný dění kolem nás.

Žánr: román, naturalismus, humor
Vydáno: 2017, Olympia
1. vydání originálu: 2017
Počet stran: 176
Vazba knihy: vázaná
ISBN: 978-80-7376-476-0

Na prahu vězení – brožurka

Brožurka vydána v roce 2016 odráží skutečné události kolem vykonstruovaného trestního a soudního řízení. Celý děj popisuje období roku 2012-2016 na ERÚ a justiční likvidaci tehdejší předsedkyně Ing. Aleny Vitáskové, Ing. Michaely Schneiderové a dalších nevinných nejen úředníků, kteří se na vydání licencí v roce 2010 nepodíleli, nýbrž přišli na úřad napravovat pochybení, která způsobila boom fotovoltaik a miliardové dopady do veřejných financí s povinnosti plateb na dalších dvacet let.

Autobiografie části procesu zachycuje celá jména těch, kteří se na likvidaci osob podíleli. Knihu vydala Ing. Alena Vitásková, jako dárek pro občany, kteří se o dění ve společnosti zajímají.

Doslov k brožurce vydal Ing. Zdeněk Jemelík, který jako pozorovatel celou kauzu doprovází (spolek Šalamoun, spolek Chamurrapi)

Brožurku lze získat zdarma na základě odeslané objednávky na adresu: monika.vitaskova@gazoprojektcz.eu, institut@institut-av.eu

Všechny uvedené knihy lze zakoupit na pultech knihkupectví, na e-shopech nebo na základě zaslané objednávky na adresu: monika.vitaskova@gazoprojektcz.eu, institut@institut-av.eu